Skocz do zawartości

Tramwaje w Astrachaniu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 Andrzej

Andrzej

Nowy

• Użytkownik
  • Pip
  • 67 postów

Napisano 02 marzec 2007 - 02:16

Astrachań to miasto malowniczo położone w delcie Wołgi, ok. 100 km. od brzegu Morza Kaspijskiego i jest głównym portem Rosji nad tym akwenem wodnym. Astrachań jest stolicą dużego okręgu astrachańskiego. Miasto liczy ok. 500 tyś mieszkańców i zajmuje powierzchnię 520 km².
    Niestety nie udało mi się zdobyć mapy miasta z zaznaczonymi liniami tramwajowymi ale z tego co zdążyłem się zorientować jest ich ok. 3-4. (Numerami na tramwajach nie można się w Rosji sugerować np. w Ułan-Ude były 3 linię tramwajowe o numerach … 4,5 i 7). Nigdy w życiu nie widziałem tak zaniedbanych tramwajów jak w Astrachaniu, dlatego chciałem je wam pokazać. Trzeba jednak przyznać, ze ogólnie tramwaje wpasowują się w klimat miasta, które niestety wygląda niewiele lepiej niż one.  

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika
Jaka firma chciałaby mieć reklamę na takim "zdezeluchu" ?

Dołączona grafika
Popularny sposób oszczędzania na przejazdach tramwajem.

Użytkownik Andrzej edytował ten post 02 marzec 2007 - 02:17

#2 Kierowca z KP

Kierowca z KP

Gaduła :-)

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1133 postów

Napisano 02 marzec 2007 - 02:43

Pominę sprawę stanu technicznego!!! Ale mam pytania czy tam wszystkie wagony to solówki, i czy są jakieś co wyglądają lepiej, oraz czy każdy jest malowany inaczej tak jak na fotkach???

Użytkownik Kierowca z KP edytował ten post 02 marzec 2007 - 02:44

Spieszmy się jeździć GT6+B4. Tak szybko odchodzą.

Spotkać mnie można w autobusach każdej marki... Choć w tramwajach raczej w GT6, GT6+B4, E1, E1+c3. Polecam te wagony.

#3 Andrzej

Andrzej

Nowy

• Topic Starter
  • Użytkownik
  • Pip
  • 67 postów

Napisano 02 marzec 2007 - 03:22

Użytkownik Kierowca z KP dnia 2-03-2007, 14:43 napisał

Pominę sprawę stanu technicznego!!! Ale mam pytania czy tam wszystkie wagony to solówki, i czy są jakieś co wyglądają lepiej, oraz czy każdy jest malowany inaczej tak jak na fotkach???

Wyświetl post

Tak wszystkie są pojedyncze, nie widziałem ani jednego wygladającego choć troche lepiej niż te na zdjęciach. ;)  Większość jest czerwona ale jak widać na fotach, nie jest to regułą.

Znalazłem jeszcze takie zdjęcie typowego przykładu łączenia szyn:

Dołączona grafika

Użytkownik Andrzej edytował ten post 02 marzec 2007 - 03:23

#4 Streng

Streng

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1014 postów

Napisano 02 marzec 2007 - 03:31

Tutaj cała stonka z takimi tramwajami i autobusami : http://photo.tramvaj.ru/images/ , polecam ściągnąć jakimś programem do zapisywania stron na dysku bo zdjęć jest kilka tysięcy.

#5 Hyrek

Hyrek

Tchórzofretka

• Administrator
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • Interests:Ale głupia rubryka, przecież to jest wiadome :)<br />Wszyscy którzy mnie znają wiedzą że pasjonuje się Japonią :)
  • Tlen: hyrek
  • Numer GG: 2088204

Napisano 02 marzec 2007 - 05:40

Użytkownik Andrzej dnia 3-03-2007, 00:22 napisał

Znalazłem jeszcze takie zdjęcie typowego przykładu łączenia szyn:
I Ślązacy narzekają na to że mają najgorsze torowiska na świecie
Jak widac są gorsze
:)

Pozdrawiam
Hyrek
Japan is beautiful, Japanese girls also...
(日本はきれいなです. 日本女の子にも...)

#6 knedle

knedle

Doświadczony

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 944 postów

Napisano 02 marzec 2007 - 07:06

Jak to powiedział kolega z Ustrzyk; "kiedy do nas przyjedziesz, możesz popaść w kompleksy, ale zabieżemy cię za wschodnią granicę i szybko się wyleczysz".

#7 holmes

holmes

Zaawansowany

• Użytkownik
  • PipPip
  • 226 postów
  • Interests:Wszystko co jeździ, a szczególnie komunikacja miejska.Kartografia , modelarstwo kolejowe i komunikacyjne,bilety,fotografowanie.

Napisano 02 marzec 2007 - 10:18

W Rosji produkują też nowe wagony, nawet niskopodłogowe, lecz w miastach mniejszych jeżdżą właśnie takie wynalazki . Czytam co miesiąc rosyjską gazetę komunikacyjną i wyczytałem, że sprowadzają dużo Tatr z miast byłego NRD i autobusów z Francji. Wszystko starocie, lecz ich konstruktorzy nie spią i na ulicach pojawiają się nowe pojazdy , niektóre nawet ciekawe.

#8 Andrzej

Andrzej

Nowy

• Topic Starter
  • Użytkownik
  • Pip
  • 67 postów

Napisano 02 marzec 2007 - 10:26

Użytkownik holmes dnia 2-03-2007, 22:18 napisał

W Rosji produkują też nowe wagony, nawet niskopodłogowe, lecz w miastach mniejszych jeżdżą właśnie takie wynalazki . Czytam co miesiąc rosyjską gazetę komunikacyjną i wyczytałem, że sprowadzają dużo Tatr z miast byłego NRD i autobusów z Francji. Wszystko starocie, lecz ich konstruktorzy nie spią i na ulicach pojawiają się nowe pojazdy , niektóre nawet ciekawe.

Wyświetl post

Takie tramwaje jak na moich zdjęciach z Astrachania, jeżdżą też w Moskwie... Choć oczywiście w lepszym stanie technicznym.  :)  Natomiast a propos nowszych tramwajów to miałbym pytanie o ten tramwaj, który sfotografowałem w Mińsku. Czy to rosyjska konstrukcja ???

Dołączona grafika

#9 unrealgod

unrealgod

Zaawansowany

• Użytkownik
  • PipPip
  • 297 postów

Napisano 02 marzec 2007 - 10:40

A nie mogła by to być jakaś wersja tego modelu z pierwszego postu? Tylko po liftingu? Takie 105n jeżdżą w łodzi, mają nowoczesne przody i tyły.

Swoją drogą to ta konstrukcja na zdjęciach z pierwszego postu to przypomina trochę 105n. Tamte przegubowe z obłymi przodami są podobne do naszych 102n. Może to tylko przypadek i trendy obowiązujące w czasie projektowania a może "ruscy" skopiowali sobie co nieco od nas, albo nam wcisnęli swoje rozwiązania?

PS: na zdjęciach z tej strony widać wagony z pierwszego postu jeżdżące po 2, ale w innych miastach.
Niesłusznie zablokowany...

#10 cradleoffilth

cradleoffilth

Nowy

• Użytkownik
  • Pip
  • 65 postów

Napisano 04 marzec 2007 - 04:13

Tramwaje wołają o pomstę do nieba. Chyba bym się bał jechać takowym wynalazkiem. Jechałeś nimi Andrzej ? Ciekawy jestem jak wyglądają w środku...

#11 unrealgod

unrealgod

Zaawansowany

• Użytkownik
  • PipPip
  • 297 postów

Napisano 04 marzec 2007 - 05:11

Na tych stronach ze zdjęciami gdzieniegdzie widać fotele przez otwarte (odsunięte) drzwi. Taki metalowe mikro krzesełka przy ścianach.

#12 holmes

holmes

Zaawansowany

• Użytkownik
  • PipPip
  • 226 postów
  • Interests:Wszystko co jeździ, a szczególnie komunikacja miejska.Kartografia , modelarstwo kolejowe i komunikacyjne,bilety,fotografowanie.

Napisano 04 marzec 2007 - 05:35

Ten tramwaj w Mińsku to typ AKSM 60102 /pisownia rosyjska AKCM/ produkowany  na Białorusi w fabryce BIEŁKOMMUNMASZ. Oni też produkowali wagony dla Rosji, przecież mają poradzieckie tradycje.
Poniżej najnowsze dziecko rosyjskich konstruktorów , wagon typu KTM-30

#13 unrealgod

unrealgod

Zaawansowany

• Użytkownik
  • PipPip
  • 297 postów

Napisano 04 marzec 2007 - 06:51

Te nowoczesne są fajne. Ale tymi z początku postu (ze zdjęć) można by straszyć dzieci!

#14 Andrzej

Andrzej

Nowy

• Topic Starter
  • Użytkownik
  • Pip
  • 67 postów

Napisano 04 marzec 2007 - 07:20

Użytkownik cradleoffilth dnia 4-03-2007, 16:13 napisał

Tramwaje wołają o pomstę do nieba. Chyba bym się bał jechać takowym wynalazkiem. Jechałeś nimi Andrzej ? Ciekawy jestem jak wyglądają w środku...

Wyświetl post

Tak oczywiście to był żelazny punkt zwiedzania Astrachania  :D
Kumpel zrobił zdjęcie w środku. Widać na nim jak kupuję bilet  ;)

Dołączona grafika

Cytat

Ten tramwaj w Mińsku to typ AKSM 60102 /pisownia rosyjska AKCM/ produkowany na Białorusi w fabryce BIEŁKOMMUNMASZ.

Dzięki holmes za info !!

#15 Kierowca z KP

Kierowca z KP

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1133 postów

Napisano 04 marzec 2007 - 08:11

Ta babcia moherowa sprzedaje bilety??? Przecież to oni powinni dopłacić za to że jedziesz tym tramwajem.
Spieszmy się jeździć GT6+B4. Tak szybko odchodzą.

Spotkać mnie można w autobusach każdej marki... Choć w tramwajach raczej w GT6, GT6+B4, E1, E1+c3. Polecam te wagony.

#16 holmes

holmes

Zaawansowany

• Użytkownik
  • PipPip
  • 226 postów

Napisano 04 marzec 2007 - 09:15

Więcej o nowym rosyjskim tramku na stronie www.ukvz.ru/news
Dla nie znających rosyjskiego ; klikajcie na tej stronie na wszystkie tytuły pisane niebieską czcionką .

#17 Pasażer

Pasażer

Nowy

• Użytkownik
  • Pip
  • 182 postów

Napisano 04 marzec 2007 - 10:26

Identycznie jest w tramwajach we Lwowie (jutro zamieszcze tutaj kilka fotek, tylko musze znalezsc plytke CD ze zdjeciami robionymi przezemnie)

#18 ^cypis^

^cypis^

Nowy

• Użytkownik
  • Pip
  • 94 postów
  • Interests:krótkofalarstwo, perkusja, kolej...
  • Numer GG: 6571115

Napisano 05 marzec 2007 - 10:04

A ja ciekaw jestem, jak się tam przestawia zwrotnice? System taki jak u nas, czy przy każdej przerwa na spacer dla prowadzącego? :)
A tu to się wyprzedza, czy to tak wąsko jest, żeby skręcić?
Pozdrawiam!

Użytkownik ^cypis^ edytował ten post 05 marzec 2007 - 10:13

VY 73 de SQ9JTI vel. ^cypis^

#19 cradleoffilth

cradleoffilth

Nowy

• Użytkownik
  • Pip
  • 65 postów

Napisano 05 marzec 2007 - 12:06

Skręca się :) Aczkolwiek fajnie to wygląda, tak jak by pas dla pospiesznych tramów :D

#20 Guest_kierowca_*

Guest_kierowca_*
  • Gość

Napisano 06 marzec 2007 - 06:57

W sumie to z zewnątrz przypominają trochę "nasze" 105tki..

A tu -> http://photo.tramvaj...s/Achinsk/4.jpg fajna firanka :))

Użytkownik kierowca edytował ten post 06 marzec 2007 - 06:58

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych